Posta era supporterbilder här!
Exempel.
AIK-ÅFF 2010/05/17
Bra sida att ladda upp bilder på: ImageShack® - Online Media Hosting
Posta era supporterbilder här!
Exempel.
AIK-ÅFF 2010/05/17
Bra sida att ladda upp bilder på: ImageShack® - Online Media Hosting
Tror att tråden blir alldeles för svåröverblickad om alla postar bilder och inte länkar. Ett förslag jag har är att man postar en bild och sedan ett "Fler bilder finns på Jesper Zermans hemsida" t.ex.
Tror folk eftertraktar både egna bilder och bilder man hittat ute på world wide web som är tagna av andra.
Edit: Förresten är Fuskbugg en bättre sida att ladda upp bilder på än tidigare nämnda imageshack.
_________________________________________________
Exempel:
AIK - Åtvidaberg
EN BILD
Fler bilder finns på Jojje
Senast redigerad av Isak den 2010-05-18 klockan 18:33.
Om folk fotade pryot vid 18.30/inmarsch vid Norras mitt är det välkommet att posta.
>>Isak
Bilden du la upp blev ju... bra... Den syns inte för mig.
Kan vi inte bara starta en "AIK Fotboll, bilder 2010"-tråd(Zermans tråd funkar perfekt) där man länkar till sina egna bilder?
Det är ju helt klart roligast om man postar sina egna bilder då jesper zerman, jojjes, magnus neck osv är sidor man redan sett bilderna ifrån.
Då kan man göra så istället. Tycker dock fortfarande att det behövs ett ställe där man kan posta när de större bildsidorna uppdaterat. Ska detta göras i matchtråden? (där det fortfarande är oklart om man ska sära på sportsligt och supportersnack som två olika trådar i samband med matcher)
Då kan ju fotograferna i fråga posta här att bilder ligger uppe på deras sidor och länka, medans andra direktlänkar. Hur kan man göra en så stor grej av en så banal sak som att posta bilder på ett forum?
Jag startade en tråd i samma tråd som denna där jag bla postar när min sida uppdateras osv. Här tycker jag personligen det vore kul om folk postar bilder de själva tagit!
Självklart får ni ju också posta bilder från tex min hemsida om det är någon bild ni tycker speciellt mycket om!
Skulle gärna vilja se lite gamla bilder på black army tex död åt alla bilden osv..
Jag skulle vilja se bilder från Guldmatchen i Göteborg! Bilder på ståplats vid målen(om någon ens tänkte på att ta kort då...) och bilder från stormingen, censurera ansikten om ni vill, spelar ingen roll för mig. Självklart ska det vara bilder ni eller era polare har tagit själva, allt annat har de flesta nog redan sett.