AIK tar emot KÍ Klaksvík från Färörana i Europa Leagues första kvalomgång match 2 Observera att årskortet ej gäller denna match.
AIK tar emot KÍ Klaksvík från Färörana i Europa Leagues första kvalomgång match 2 Observera att årskortet ej gäller denna match.
Senast redigerad av aikgag den 2017-07-05 klockan 15:45.
Admin kanske kan fixa rubriken 10 år bakåt i tiden...?
Alla som tvivlat på målskyttet kan pusta ut nu.
Avd. Ironi (eller?)
Riktigt skönt med äntligen lite mål!
Nu jävlar får vi hoppas att vi fortsätter ösa in mål i både allsvenskan och Europa. Hoppas att någonting lossnade och att det kommer fortsätta så här. NU KÖR VI
Holmgrens uttal på Saletros är ju pinsamt.. Djordjic borde vara med i c more
Skickat från min F8131 via Tapatalk
En halvlek vad det skoj iaf.
Vafan är grejen med sidledspassningarna?
Utan problem tvåsiffrigt om vi fortsatt spela.
Första 30
5-0-målet
Avdics inställning
Det tar jag med mig.
Sen då?
Härlig seger!
Förövrigt, vilka lag kan AIK ställas mot nu när vi går in i omgång 2?
Finns det någon fotbollskunnig person här som kan förklara vad Saletros roll och uppgift är på planen?
Jag vill inte gnälla på honom (som många gör) men jag förstår inte vad han kan tänkas ha för instruktioner ifrån Norling med tanke på att han, i andra halvlek, bara stod vid sidlinjen och passade bakåt till Nisse och lite med Mushito.
Är det samspelet med Mushito som inte sitter, eller...? Jag fattade inte något
Andra halvlek såg, för övrigt, ut som hela matchen på Färöarna...